ترانه زندگی مرکز آموزشی مرکز درمانی مرکز نگهداری

مرکز آموزش

در قسمت آموزش ترانه زندگی محوریت کار خود را ایجاد فضایی آموزشی مناسب و مجهز برای کودکان مبتلا به اتیسم قرارداده است که در این قسمت با رویکرد شناختی به صورت آموزش فردی IEP کار را دنبال میکند.

کارشناسان مرکز ترانه زندگی براین باورند که خدمات آموزشی صورت گرفته برای این کودکان تاکنون قدمی در جهت رفع مشکلات عدیده ی این کودکان بر نداشته است و صرفا بدون توجه به نیاز های آموزشی فردی این کودکان یک برنامه کلی برایشان تدوین شده است و صرفا یک کتاب مشترک برای خیل عظیم این کودکان که هر یک دارای نیازهای متفاوت آموزشی هستند گرفته اند.

مرکز درمان

مرکز ترانه زندگی درقسمت درمان همچنان با رویکرد شناختی اقدام به درمان و رفع نقایص شناختی کودکانی که دارای اختلالات عصبی – رشدی  میکند. کارشناسان این قسمت نیز با اشراف براین موضوع که کودکان نیاز به دریافت خدمات درمانی بصورت جامع دارند ابتدا اقدام به ارزیابی و تشخیص اولیه میکنند در صورت نیاز از خدمات تخصصی قسمت روانسنجی استفاده میشود . بنابر نتایج بدست امده اقداماتی در زمینه درمان در دوبخش رفع نقایص شناختی و یا درمان خلقی به همراه خدمات تخصصی دیگر توسط متخصصین صورت میگیرد. در این مرحله بعد از پایان درمان جهت بررسی روند و پیشرفت کار مجدد پس آزمون به عمل می آید تا نتیجه درمان مشخص گردد.

مرکز نگهداری

در این قسمت جهت رفاه حال خانواده ها فضایی جهت نگهداری از کودکان دارای نیاز خاص همراه با نیروهای کارآزموده در نظر شده است. در بخش نگهداری ما دو بخش اتاق قصه و اتاق بازی وجود دارد و نیروهای کارآزموده ما با توجه به علاقه فرزندان شما کودکتان را در یکی از دو بخش فوق قرار داده و در کنار نگهداری از کودکتان فضایی دلنشین را برای وی ایجاد میکنند. در اتاق بازی کودکان میتوانند به فعالیت های تفریحی مشغول شوند و درصورتی که کودک شما نیاز به استراحت بیشتری داشته باشد به اتاق قصه خواهد رفت و محیطی آرام را تجربه میکند.

همراه با تو … برای شناخت دنیای تو…

درباره ما

ترانه زندگی با همکاری مرکز خدمات مهرگان پژوه وابسته به شرکت خدمات آموزشی و مشاوره مهرگان پژوه توس است که از سال 1379 با تجربه هایی درخشان در زمینه های آموزشی و مشاوره ای فعالیت دارد .

این مجموعه فعالیت خود را در مقطع پیش دبستان و دبستان با هدف ساختن آینده ای بهتر از طریق توانمند سازی کودکان دارای اختلالات عصبی رشدی به ویژه طیف اتیسم زیر نظر سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی شهر تهران شروع به کار کرده است. این مجموعه با امکانات و تجهیزات ویژه و همچنین با همکاری افراد مجرب و متخصص آماده ارایه خدمات آموزشی و تخصصی متفاوت به این کودکات عزیز و خانواده های ارجمند آنان است.

امکانات تخصصی ما

فضای آموزشی وسیع و متناسب برای کودکان اتیستیک
مجهز به دوربین مدار بسته در تمام نقاط مدرسه
انواع تجهیزات و ابزارها و نرم افزار و سخت افزارهای رایانه ای پیشرفته و استاندارد
سالن همایش چند منظوره مجهز برای برگزاری کارگاههای آموزشی
پارک اتیسم(فضای اختصاصی برای بازی و سرگرمی کودکان)
اتاق تاریک حسی
اتاق تشخیص و ارزیابی
سالن مجهز کاردرمانی
فضاهای ویژه آموزشی
اتاق گفتار درمانی با تجهیزات ویژه
اتاق موسیقی درمانی و هنر درمانی

چرا مرکز ترانه زندگی

۲۲ سال سابقه مدرسه داری در آموزش و پرورش و برخورد هرروزه با کودکان و نوجوانانی که بعضا درگیر اختلالات ناخواسته اما قابل درمان بودند. سالها فعالیت درمرکز مشاوره و روانشناسی و دیدن تاثیر مداخله زور هنگام علی الخصوص در دوره کودکی مارا به سمت تاسیس مرکزی فراگیر سوق داد مرکزی که در آن بتوان با مشاهده و مداخله به درمان اختلالات عصبی رشدی کودکان پرداخت باتوجه به همت و خواست جمعی گروهی از زبده ترین اساتید پژوهشگران  و درمانگران این حوزه مرکز ترانه زندگی متولد شد. قسمت درمان ترانه زندگی پذیرای تمام کودکان دارای اختلالات عصبی رشدی است کودکانی که دارای نقص توجه و بیش فعالی، اختلالات یادگیری خاص( نظیر اختلال خواندن، اختلال نوشتن، اختلال ریاضی و …)، اختلالات اضطرابی و مشابه آن درگیر هستند.

سایت درحال بروزرسانی است.

با تشکر از صبر و شکیبایی شما

0هفته0روز0ساعت‌0دقيقه0ثانیه‌
Brady Skjei Womens Jersey