یک چهارم از کودکان مبتلا به اوتیسم هنوز تشخیص داده نشده اند

یک چهارم از کودکان مبتلا به اوتیسم هنوز تشخیص داده نشده اند

یک چهارم از کودکان مبتلا به اوتیسم هنوز تشخیص داده نشده اند

پیشنهاد می شود به کودک خود توجه بیشتری داشته باشید ، زیرا براساس یک مطالعه جدید که بر پایه اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها است، تعداد قابل توجهی از کودکانی که علائم اختلال طیف اوتیسم را دارند ، به طور رسمی تشخیص داده نشده اند. مطالعه ای که در اواخر ماه گذشته در مجله تحقیقات اوتیسم منتشر شد ، نشان داد که 25 درصد از افراد مبتلا به این طیف هیچ گونه تشخیصی داده نشدند و این کودکان نادیده گرفته شده به احتمال زیاد سیاه پوست یا اسپانیایی هستند.

محققان داده هایی که از طریق شبکه نظارت بر اوتیسم و ناتوانی های رشد که بر روی 266،000 کودک 8 ساله در در 11 ایالت در سال 2014 جمع آوری شده بود را مورد بررسی قرار دادند. سوابق آموزشی و پزشکی برای هر کودک مورد بررسی قرار گرفت تا مشخص شود آیا واجد شرایط تشخیص اوتیسم هستند یا خیر. این مطالعه نشان داد که حدودا 4500 کودک از این کودکان در طیف اوتیسم قرار داشتند ، اما یک چهارم این کودکان به طور رسمی تشخیص داده نشده بودند

والتر زاهورودنی ، استادیار دانشکده پزشکی روتگرز نیوجرسی و یکی از نویسندگان این مقاله می گوید : "ممکن است دلایل مختلفی برای ناهمخوانی وجود داشته باشد ، از موانع ارتباطی یا فرهنگی بین تعدادی از والدین و پزشکان گرفته تا نگرانی از روند پیچیده تشخیص و ترس از بدنامی" . "همچنین ، بسیاری از والدین بعد از این که مشکل فرزندانشان تشخیص داده می شود ، به جای اینکه نگران مشکلات رشدی فرزندشان باشند ، این مسئله را به مشکلات رفتاری یا پزشکی نسبت می دهند”.

این مطالعه نشان داد ، اکثر بچه هایی که مشکلی در آن ها تشخیص داده نشده ، پسران فاقد معلولیت فکری بودند که به طور کلی نیاز به حمایت کمتری نسبت به افراد دارای تشخیص داشتند.

از نظر محققان ، مهم است كه در همه كودكان اختتلال طیف اوتیسم به درستی تشخیص داده شود تا بتوانیم معالجه مناسب و مطابق نیاز فرد را انجام دهیم. نویسندگان این مقاله گفتند که غربالگری بهتر و اقدامات بیشتر برای کاهش ناهمخوانی ها لازم است.