8 دلیل برای اینکه باید به کودک مبتلا به اتیسم  خود بگویید که در این اختلال طیف قرار دارد

8 دلیل برای اینکه باید به کودک مبتلا به اتیسم خود بگویید که در این اختلال طیف قرار دارد

8 دلیل برای اینکه باید به کودک مبتلا به اتیسم

خود بگویید که در این اختلال طیف قرار دارد

 

اگر تا حالا به این فکر کرده اید که "آیا باید به فرزندم بگویم که اتیسم دارد؟" ، پس مقاله درستی را برای مطالعه انتخاب کرده اید.

اگر فرزند شما مبتلا به اتیسم است ، باید به او بگویید اتیسم دارد.

اهمیت و دلیل این کار را در این مقاله مطالعه می کنید.

 

بعضی وقت ها ، پس از تشخیص اتیسم فرزندان ، سوالی برای والدین پیش می  آید :

"آیا باید به فرزندم بگویم که اتیسم دارد؟"

برای من ، جواب بسیار ساده است. بله ، شما باید به فرزند خود بگویید که اتیسم دارد.

کی و کجا به خود شما مربوط است ، اما من با قاطعیت باور دارم که باید هرچه زودتر به آن ها بگویید.

الان به آن ها بگویید ، اگر قبلاً این کار را نکرده اید.

مهم است که کودک شما به دلایل مختلف از بیماری خود اطلاع داشته باشد. در اینجا 8 دلیل وجود دارد که چرا باید به فرزند خود بگویید که اتیسم دارد.

از جمله :

 

1- کودک شما احتمالاً می داند که با بقیه متفاوت هست. البته به سن فرزند شما هم بستگی دارد. آن ها احتمالاً قبلاً متوجه شده اند که با بچه های اطراف خود متفاوت هستند. حتی ممکن است براساس آن تفاوت ها شروع به ایجاد یک تصویر منفی در ذهن خود از این شرایط خاص کنند.

شاید حتی خود را "احمق" بدانند یا فکر کنند که به دلیل همین تفاوت ها بچه بدی هستند.

دانستن اینکه آن ها مبتلا به اتیسم هستند ، ممکن است به آن ها کمک کند که علت تفاوت خود با دیگران را بفهمند و این باعث می شود که تصویر منفی از خود نسازند.

2- کودک شما حق دارد که بداند نام این تفاوت های او با دیگران چیست.

بدیهی است که نام بیماری آن ها ، مشخص نمی کند که چه کسی هستند ، اما اطلاعاتی را در اختیار آن ها قرار می دهد تا در درک بهتر تفاوت های خود کمک کند.

وقتی به فرزند خود می گویید که او مبتلا به اختلال اتیسم است ، در واقع شما به او فهمانده اید که کارکرد مغزش به چه شکل است. این که چرا انجام بعضی از کارها برایش دشوار است ، این که چرا دیدگاه متفاوت و به طور خاص و متفاوتی از دیگران مسائل مختلف را استدلال می کند.

 

3- فرزند عزیز شما یاد می گیرد که نباید به خاطر مبتلا بودن به اختلال اتیسم ، خجالت بکشد.

برای کمک به فرزند خود بهتر است که او را از مبتلا بودن به اتیسم با خبر کنید و به او بیاموزید که متفاوت بودن چیز بدی نیست و اتیسمی بودن هیچ اشکالی ندارد.

در مقابل ، اگر اتیسمی بودن فرزندتان را از او پنهان کنید ، در واقع دارید به او این پیام را می فرستید که ، باید از مبتلا بودن به اتیسم خجالت بکشد و این اتفاق خوبی نیست که برایش رخ داده است.

ترجیح می دهید کدام پیام را به کودک خود انتقال دهید؟

 

4- فرزند شما حس می کند که درک شده و به او احترام گذاشته شده است.

صحبت کردن در مورد اختلال طیف اتیسم با فرزندتان کار بسیار قابل احترامی است. همه آدم ها می خواهند حس کنند که درک می شوند و مورد احترام قرار می گیرند ، و این کودکان عزیز هم از این قاعده مستثنا نیستند.

اگر آن ها هر چه زودتر از اختلال اتیسم خود باخبر شوند بهتر است زیرا می توانند یاد بگیرند که از سن کم خدشان را بهتر بشناسند و با درک اختلال خود ، این مشکل را مهار کنند.

 

5- فرزند عزیزتان حس توانمندی می کند.

این نکته همیشه مورد توجه بود. وقتی به فرزندتان در مورد اختلال اتیسمش می گویید به او کمک می کنید تا اعتماد به نفس داشته باشد و حس توانمندی کند.

اطلاع داشتن از این اختلال ، به آن ها کمک می کند که خود را بهتر درک کنند و فکر های منفی را از آن ها دور می کند ، که در نتیجه به بالا رفتن اعتماد به نفس آن ها می رسد.

 

6- کودک شما می آموزد که از نیاز های خود دفاع کند.

بسیام مهم است که فرزندان شما بیاموزند که چگونه از حق خود دفاع کنند و این آموزش وظیفه شماست. اما اگر آن ها در مورد اختلال خود اطلاعی نداشته باشند ، چطور می شود از نیاز های خود دفاع کنند؟

 

7- فرزندتان دچار سردرگمی و گیجی نمی شود.

اگر فرزند شما چیزی در مورد بیماری خود نداند ، به خاطر تفاوتش با همسنین خود ، احساس شکست خوردگی و گیجی می کند. ممکن است از سمت خود یا دیگران برچسب " احمق " یا " بچه بد " به آن ها چسبیده شود ، که این اتفاق می شود به افسردگی ختم شود.

این که به فرزندان خود بگویید که مبتلا به اتیسم است ، باعث می شود به جای این که سردرگم ، عصبی و افسرده شوند ، خود را بهتر بشناسند و دچار این مشکلات نشوند.

 

8- امکان دارد فرزند شما بخاطر این که اختلال اتیسم او را پنهان کردید و به او نگفتید ، از دست شما دلخور شوند.

احتمالا فکر می کنید با پنهان کردن ایرادهای کودکتان ، دارید از او محافظت می کنید. اما وقتی فرزندتان بزرگ شود ، به احتمال زیاد بابت این که مشکل اختلال اتیسم او را برایش آشکار نکردید از شما عصبانی خواهد شد.

هر چه بیشتر بیماری کودکتان را مثل یک راز نگه دارید در آینده به مشکل بزرگتری با فرزندتان بر خواهید خورد.

 

ما برای شما ، ابتکار هایی برای توضیح اتیسم به کودکان را هم در نظر گرفتیم.

 

امید واریم که این مطلب مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.